نماینده ولی فقیه در شهرستان نایین: آیت الله میرزای نائینی مرجعی بصیر، عالمی بزرگ و اندیشمندی توانا بود

نماینده ولی فقیه در شهرستان نایین: آیت الله میرزای نائینی مرجعی بصیر، عالمی بزرگ و اندیشمندی توانا بود

مرکز حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله میرزای نائینی: حجت الاسلام محمد مطهرخو نماینده ولی فقیه در شهرستان نایین، گفت: حضرت آیت الله میرزای نائینی مرجعی بصیر، عالمی بزرگ و اندیشمندی توانا و به قول آقابزرگ تهرانی، عالمی پرهیزگار، صالح، بی‌اعتنا به ظاهر دنیا و بی‌توجه به مقام و ریاست بودند.

 

وی افزود: ما حسن توجه به جایگاه عالمان را از ائمه خدا آموختیم و تجلیل و تکریم مقام شامخ میرزای نائینی به این صورت، جای بسی تشکر و قدردانی دارد.

مطهرخو با اشاره به حدیث امام هادی(ع) در خصوص اهمیت جایگاه علما در زمان غیبت حضرت مهدی(عج) بیان کرد: تکریم عالم تکریم جایگاه علم است، علمی که اهل بیت عصمت و طهارت و دین مبین اسلام به جایگاه آن در زندگی دنیا بسیار سفارش فرمودند.

وی ادامه داد: طبق کلام ائمه هدی اگر در زمان غیبت علما نبودند که مردم را به سوی حضرت فراخوانند و با حجت‌های الهی از دین خدا دفاع کنند و بندگان را از گام شیاطین برهانند، بی گمان همه مردم از دین خدا برمی‌گشتند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان نایین از علما، فضلا و فرهیختگان حوزه و دانشگاه خواست که در آینده این ارزش‌گذاری‌ها ادامه داشته باشد و جز برنامه‌های اصلی فرهنگی کشور قرار بگیرد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز حفظ و نشر آثار آیت الله میرزای نائینی است .