مدیر مرکز حفظ و نشر آثار آیت‌الله نائینی: آثار آیت‌الله نایینی به‌طور کامل جمع‌آوری می‌شود

مدیر مرکز حفظ و نشر آثار آیت‌الله نائینی: آثار آیت‌الله نایینی به‌طور کامل جمع‌آوری می‌شود

به گزارش مرکز حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله میرزای نائینی، مرتضی توکلی مدیر دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله میرزا محمدحسین غروی نایینی (ره) بیان کرد: بزرگان علم و عمل، تمام اندیشه و فکر خویش را در میان آثارشان برای نسل پس از خود ثبت کرده‌اند که از دست رفتن این اندیشه‌ها، برای ما و آیندگان ما، خسارت و زیان است.

وی افزود: همین دغدغه‌ها، یعنی دغدغه از دست دادن اندیشه‌های حکیمانه آن محقق فرزانه که لسانش مجرای چشمه‌های حکمت قلبش بود، انگیزه‌ای برای ارادتمندان آن فقیه وارسته شد تا با پایه‌گذاری «دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله میرزا محمدحسین غروی نایینی (ره)» به حراست از این سرمایه‌گران بپردازند.

مدیر دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله میرزا محمدحسین غروی نایینی (ره) افزود: حفظ آثار آیت‌الله میرزای نایینی (ره) از سه جنبه قابل توجه است، یکی جمع‌آوری کامل آثار مربوط به ایشان، تا آنچه باقی مانده از دست نرود و دوم جلوگیری از انتساب مطالبی که از آنِ ایشان نیست و جنبه سوم همکاری و هم‌اندیشی این دفتر در تولید و انتشار سایر اندیشه‌های علمی و سیاسی ایشان در حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مراکز علمی داخل و خارج کشور است.

وی گفت: بی‌شک جنبه دوم به هوشیاری عموم دوستداران آن فقیه و عالم ربانی نیز بستگی دارد، چرا که آنان می‌توانند با عنایت به مطالب مورد تأیید این دفتر و بی‌توجهی به شایعات و مطالبی که از منابع مجهول و نامعتبر، به ویژه در فضای مجازی منتشر می‌شود، راه را برای سوءاستفاده‌کنندگان ببندند.

توکلی بیان کرد: این دفتر برای انجام این رسالت مهم، با بهره‌گیری از بایگانی (آرشیو) غنی و ارتباط با نزدیکان و کسانی که سال‌ها از محضر شاگردان آن عالم بزرگ بهره برده‌اند، سعی در تولید آثاری مستند و قابل اطمینان دارد. ‌

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز حفظ و نشر آثار آیت الله میرزای نائینی است .