مدیر حوزه های علمیه در دیدار ستاد برگزاری کنگره میرزای نائینی: اندیشه های کلامی میرزای نائینی مورد توجه قرار گیرد

مدیر حوزه های علمیه در دیدار ستاد برگزاری کنگره میرزای نائینی: اندیشه های کلامی میرزای نائینی مورد توجه قرار گیرد

به گزارش دبیرخانه کنگره بین‌المللی میرزای نایینی، آیت الله اعرافی در دیدار اعضای شورای سیاستگذاری برگزاری کنگره میرزای نائینی اظهارداشت: این که علما و استوانه های علمی و فقهی حوزه های علمیه مورد تکریم و تجلیل قرار بگیرند بسیار ارزشمند است و در اصل آن هیچ جای بحث نیست.

عضو شورای عالی حوزه افزود: برپایی همایش ها، کنگره ها و نشست های بزرگداشت علمای گذشته و استوانه های تاریخ حوزه یکی از اقدامات ارزشمندی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و بدون تردید دارای آثار و برکات ارزشمندی خواهد بود.

مدیر حوزه های علمیه با اشاره به برگزاری موفق کنگره ملی بزرگداشت حضرت خدیجه(س) اظهارداشت: شناخت ابعاد شخصیتی و اجتماعی حضرت خدیجه(س) آثار و برکاتی به همراه خواهد داشت و این آثار تا سالیان متمادی جاری خواهد بود.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه الگوگیری و الگو سازی از ویژگی های برپایی چنین کنگره ها و همایش ها می باشد، گفت: بررسی ابعاد شخصیتی و توجه به سیره علمی و عملی میرزای نائینی به عنوان نقطه عطف در تاریخ حوزه های علمیه و نماد یک تحول در حوزه می باشد که باید با کار علمی و پژوهشی به نسل امروز منتقل گردد.

وی ادامه داد: توجه به فقه و اصول و به طور کلی اندیشه های کلامی این عالم وارسته نقش ارزشمندی را در الگو برداری طلاب جوان ایفا خواهد کرد، به طوری که حوزه فقهی و کلامی ایشان باید برجسته تر شده و ارائه گردد.

مدیر حوزه های علمیه در پایان گفت: نکته ای که باید اعضای شورای سیاستگذاری کنگره مد نظر داشته باشند، آن است که قبل از هر کاری مطالعه دقیق و تشکیل کارگروه های علمی این کنگره را فعال سازید تا با بهترین کیفیت و کمّیت برگزار شود.

* خبرگزاری حوزه

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز حفظ و نشر آثار آیت الله میرزای نائینی است .