رئیس دبیرخانه کنگره بین‌المللی میرزای نائینی: موسوعه ۳۶ جلدی از آیت الله نائینی تدوین می‌شود

رئیس دبیرخانه کنگره بین‌المللی میرزای نائینی: موسوعه ۳۶ جلدی از آیت الله نائینی تدوین می‌شود

به گزارش دبیرخانه کنگره بین‌المللی میرزای نایینی، دکتر مرتضی توکلی رئیس دبیرخانه کنگره بین‌المللی میرزای نائینی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری صدای نایین گفت: در سال ۱۳۷۹ از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برنامه گرامیداشت مرحوم میرزای نائینی در قالب یک نشست و خیلی محدود برگزار شد اما این کاری که حوزه دنبال می‌کند به عنوان یک کنگره بین‌المللی است که از چند کشور اساتید، بزرگان و شخصیت‌های علمی و اجتماعی مقالاتی را ارائه کردند.

وی افزود: رویکرد این کنگره با نگاه بازتر و در سطح وسیع‌تر با مرجعیت حوزه علمیه در قم و نجف پیش‌بینی شده است.

دکتر توکلی تصریح کرد: دبیرخانه کنگره بین‌المللی میرزای نائینی تا مدت‌ها بعد از برنامه فعالیت دارد و سایت و کانال کنگره در سطح وسیع‌تر فعال و پاسخگو خواهد بود.

وی اضافه کرد: انتشار بالغ بر ۳۶ جلد از آثار مرحوم آیت الله نائینی، انتشار حدود ۳ جلد از مجموعه مقالات کنگره و چاپ کتابی به حدود هزار صفحه به همراه ضمائم از سیره و زندگی‌نامه مرحوم میرزای نائینی از خروجی کنگره بین‌المللی خواهد بود.

رئیس دبیرخانه کنگره خاطرنشان کرد: مرحوم میرزای نائینی مجدّد علم اصول بوده و کمتر درسی پیدا می‌کنید که نام این عالم در مباحث اصولی و فقهی نباشد و نظرات آیت الله نائینی در مباحث حکومتی و دینی با صاحب نظران مشروطیت همراه بوده که هم اکنون طرفدار زیادی در دنیای اسلام دارد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز حفظ و نشر آثار آیت الله میرزای نائینی است .