برگزاری نشست هم‌اندیشی با نهادها و موسسات همکار در برگزاری کنگره بین‌المللی میرزای نائینی (ره)

برگزاری نشست هم‌اندیشی با نهادها و موسسات همکار در برگزاری کنگره بین‌المللی میرزای نائینی (ره)

 به گزارش دبیرخانه کنگره بین‌المللی میرزای نایینی، در این نشست که مورخ دوشنبه ۱۴۰۰.۱۰.۲۷ در مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرخ‌فال ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های جاری کنگره بیان کرد: آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه به پاسداشت عالم جلیل‌قدر میرزای نائینی و یکصدمین سالگرد هجرت و تبعید ایشان به همراه جمعی از علمای حوزه نجف به حوزه قم، برگزاری کنگره بین‌المللی میرزای نائینی را برای سال ۱۴۰۱ در ایران و عراق و مصادف با یک‌صدمین سالگرد مهاجرت این عالم فرزانه ترسیم نموده‌اند.

در ادامه به معرفی ارکان کنگره پرداختند و افزودند: ریاست عالی محتوایی و علمی کنگره بر عهده آیت الله استادی نهاده شده است و سیاست‌گذاری‌های محتوایی و علمی کنگره در شورایی با عنوان شورای علمی با ریاست آیت الله استادی تدبیر می‌گردد.

شورای سیاست‌گذاری علمی و محتوایی کمیته‌های تخصصی متکفل کار علمی و محتوایی این کنگره هستند، و مسئولیت همه کمیته‌ها و مباحث محتوایی در تمام ابعاد اجرایی و تست‌های و داوری‌های علمی بر عهده آیت الله علیدوست واگذار شده است.

در فرایند سیاست‌گذاری این کنگره با بیوت مراجع عظام، شخصیت‌های برجسته حوزوی و اساتید و مراجع معزز قم و نجف ارتباط مطلوبی برقرار شده است؛ کنگره بین‌المللی میرزای نائینی با مشارکت حوزه‌های جهان اسلام، به ویژه حوزه قم و نجف برگزار می‌گردد.

دبیرکل کنگره با بیان محورهای مقالات تاکید کردند موضوعات محدود به محورهای منتشره در فراخوان نیست و محققان می‌توانند در سایر ابعاد و اندیشه‌های میرزای نائینی مقالات خود را به دبیرخانه کنگره ارسال نمایند.

در ادامه دکتر مرتضی توکلی رئیس دبیرخانه و جانشین دبیر اجرایی کنگره جهت مشارکت حضار مطالبی را در موضوع سطح، نوع و گستره همکاری مراکز با دبیرخانه کنگره را در موضوعات تدوین و ارائه آثار و مقالات، برگزاری نشست‌های علمی، تبلیغ و اطلاع‌رسانی، همکاری در ارزیابی آثار، ترجمه آثار، همکاری در برگزاری کنگره و… بیان کردند.

همچنین نمایندگان مراکز نیز در این نشست به طرح پیشنهاد و دیدگاه‌های خود پرداختند.

گزارش تصویری

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز حفظ و نشر آثار آیت الله میرزای نائینی است .