آیت الله اعرافی: اندیشه‌های کلامی میرزای نائینی مورد توجه قرار گیرد

آیت الله اعرافی: اندیشه‌های کلامی میرزای نائینی مورد توجه قرار گیرد

 به گزارش دبیرخانه کنگره بین‌المللی میرزای نایینی، آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در دیدار با اعضای شورای سیاست‌گذاری کنگره میرزای نائینی ضمن با اهمیت توصیف‌کردن برگزاری این کنگره بیان داشت: مرحوم میرزای نائینی، فیلسوف و متکلم تمام عیار بود که اندیشه‌های کلامی‌اش باید مورد توجه گیرد و به عنوان یک الگو برای نسل امروز حوزه مطرح گردد.

آیت الله اعرافی اظهار داشت: این که علما و استوانه‌های علمی و فقهی حوزه‌های علمیه مورد تکریم و تجلیل قرار بگیرند بسیار ارزشمند است و در اصل آن هیچ جای بحث نیست.

مدیر حوزه‌های علمیه افزود: برپایی همایش‌ها، کنگره‌ها و نشست‌های بزرگداشت علمای گذشته و استوانه‌های تاریخ حوزه یکی از اقدامات ارزشمندی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و بدون تردید دارای آثار و برکات ارزشمندی خواهد بود.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه الگوگیری و الگوسازی از ویژگی‌های برپایی چنین کنگره‌ها و همایش‌هایی می‌باشد، گفت: بررسی ابعاد شخصیتی و توجه به سیره علمی و عملی میرزای نائینی به عنوان نقطه‌عطف در تاریخ حوزه‌های علمیه و نماد یک تحول در حوزه است که باید با کار علمی و پژوهشی به نسل امروز منتقل گردد.

وی ادامه داد: توجه به فقه و اصول و به طور کلی اندیشه‌های کلامی این عالم وارسته نقش ارزشمندی را در الگوبرداری طلاب جوان ایفا خواهد کرد، به‌طوری که حوزه فقهی و کلامی ایشان باید برجسته‌تر شده و ارائه گردد.

مدیر حوزه‌های علمیه در پایان گفت: نکته‌ای که باید اعضای شورای سیاست‌گذاری کنگره مدنظر داشته باشند، آن است که قبل از هر کاری مطالعه دقیق و تشکیل کارگروه‌های علمی این کنگره را فعال سازید تا با بهترین کیفیت و کمّیت برگزار شود.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز حفظ و نشر آثار آیت الله میرزای نائینی است .