پیش نشست کنگره بین المللی میرزای نائینی در شهر نائین برگزار شد

پیش نشست کنگره بین المللی میرزای نائینی در شهر نائین برگزار شد

به گزارش دبیرخانه کنگره بین‌المللی میرزای نایینی، حجت الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال دبیر کل کنگره بین اللملی میرزای نایینی با قدردانی از تلاش های شکل گرفته در برگزاری این پیش نشست اظهار داشت: امید است این تلاش نکوداشت مفید و موثری را در عرصه بین الملل از یکی از شخصیت ها و فقهای برجسته خود داشته باشد.

دبیر کل کنگره بین اللملی میرزای نایینی افزود: به حمدالله کنگره بین المللی مرحوم میرزای نائینی با مشاوره و هماهنگی مراجع عظام در ایران و در عراق این توفیق را دارد که امروز در زادگاه آن فقد وارسته این پیش نشست با عظمت را داشته باشد.

وی در مورد این تلاش های علمی در  برگزاری کنگره تصریح کرد: عقبه علمی این کنگره با تشکیل ۴ کمیته علمی فقه و اصول، اندیشه های سیاسی، سیره و زندگی نامه و قرآن و حدیث کار خودش را با دستور و ابلاغ مدیر محترم حوزه های علمیه آغاز کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال خاطرنشان کرد: این کمیته ها که متشکل از اساتید برجسته سطوح عالی و خارج هستند بیش از ۷۰ موضوع را به عنوان مداخل و مناهج مباحث فقهی و اصولی و کلامی و قرآن و حدیث و مباحث معنوی استخراج کردند و به لطف حق تعالی فضلا و اندیشمندان در ایران و در خارج از کشور و در عراق مشغول نوشتن ابعاد علمی این شخصیت بزرگوار هستند.

وی همچنین عنوان کرد: بیش از ۱۶۰ مقاله در ابعاد مختلف و موضوعات و مداخل و مناهج رسیده است که حدود ۶۰ مقاله مورد ارزیابی قرار گرفته و در این فرصت باقی مانده تا برگزاری اصل کنگره در حوزه علمیه قم و نجف اشرف ما شاهد دست نوشته های علمی فضلا و اندیشمندان خواهیم بود.

دبیر کل کنگره بین اللملی میرزای نایینی بیان کرد: آن چه دارای اهمیت فراوانی است آن است که باید این کنگره بین المللی یک اثر علمی جامع منسجم از خود باقی بگذارد و در این جهت به لطف حق تعالی موسوعه ای با حدود ۳۶ جلد در حال تدوین و تنظیم است که در کنگره بین المللی ارائه خواهد شد.

وی گفت: باید فرصت گرانبهای این محفل را باید غنیمت شمارد و بیشتر از فیوضات این محفل و بیانات بزرگان در این پیش نشست بهره مند شویم.

گفتنی است کنگره بین‌المللی میرزای نائینی به مناسب یکصدمین سال هجرت حضرت آیت الله حاج شیخ محمد حسین میرزای نائینی پیش‌بینی شده است.


برچسب های مطلب:
آیت الله ابوالقاسم علیدوست , آیت الله نمازی , آیت‌الله محسن , آیت‌الله محسن اراکی , ابوالقاسم علیدوست , الحرام , القدرة , الکلمات الرئیسیّة: التزاحم , المقدّمة , الواجب , امضاء , انديشه سياسي نائيني , اندیشه سیاسی میرزای نائینی , باب تزاحم   اهم و مهم , تزاحم الواجب والمقدّمة المحرّمة وفقاً لمبانی المیرزا النائینی , جوادی‌آملی , حجت الاسلام والمسلمین حسینی فقیه , حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی , حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی , حکومت اصل احترام بر اصل برائت در شبهه موضوعی در عقود از دیدگاه میرزای نائینی (ره) , دبیرخانه کنگره بین المللی میرزای نائینی , رجب , رمضان , سیره عقلا , شارع , شبهه , شهر مقدس قم , عرف , علم اجمالی , عید , فطر , کنگره بین المللی میرزای نائینی , کنگره بین‌المللی میرزای نایینی , کنگره میرزای نائینی , کنگره میرزای نایینی , مبانی نائینی , محقق نایینی , مرجحات باب تزاحم , مرحوم نائینی , مسببات تولیدی از منظر میرزای نائینی (ره) , مشروطه , مکتب اصولی , مکتب نائینی , ممیزات نائینی , میرزا , میرزای نائینی , ناييني و بحث ولايت فقيه , نایین ,
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز حفظ و نشر آثار آیت الله میرزای نائینی است .