“نشست مقدماتی و تخصصی کنگره بین المللی بزرگداشت محقق میرزا محمد حسین الغروی النائینی” در آستان مقدس حرم مطهر امام علی علیه السلام

“نشست مقدماتی و تخصصی کنگره بین المللی بزرگداشت محقق میرزا محمد حسین الغروی النائینی” در آستان مقدس حرم مطهر امام علی علیه السلام

مرکز حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله میرزای نائینی به نقل از اجتهاد: حرم مطهر علوی در چارچوب مقدمات برگزاری همایش احیای میراث علما، جلسه هم اندیشی مقدماتی را با محقق میرزا محمد حسین الغروی النائینی (رضوان الله تعالی علیه) برگزار کرد.

فرهنگستان علوی برای تحقیقات و معارف اسلامی در راستای تدارک همایش (محقق میرزا محمد حسین الغروی النائینی رضی الله عنه) در تالار صحابی عمار بن یاسر (رضوان الله تعالی علیه) با حضور جمعی از بزرگان حوزه علمیه، اساتید و پژوهشگران تاریخ نشست فکری برگزار کرد.

رئیس آکادمی علوی الخادم، آقای نباء الحمامی، گفت: به عنوان بخشی از آمادگی های جاری برای کنفرانس احیای میراث علما که قرار است در آینده برگزار شود. امروز نشست تخصصی فکری عالم و محقق بزرگ شیخ میرزا محمد حسین الغروی النائینی (رضوان الله تعالی علیه) استاد فقها و نظریه پردازان را برگزار کردیم که برجسته ترین علما زیر نظر ایشان بودند مورد مطالعه است.

وی افزود: این سمپوزیوم دارای دو محور بود که محور اولی با عنوان (الفقه الدستوري عند العلامة النائيني) که استاد آن دکتر شیخ حیدر السهلانی بود. و (الإبداع الفكري والعلمي عند الشيخ النائيني) که مدرس آن دکتر شیخ محمد النائلی بود که در برجسته سازی جنبه های فکری، علمی و فقهی «برای این عالم زیبا» موفق بودند.

الحمامی تاکید کرد: حرم مطهر امام علی (ع) با همکاری حرم مطهر امام حسین (ع) و ریاست مرکز حوزه علمیه قم تصمیم گرفته است در آماده سازی برای برپایی یک کنفرانس علمی که در کنار هم قرار دادن علوم علمی این عالم بزرگوار و در آن تحقیقات ارزنده ای انجام میشود که مشروح اندیشه آن بزرگوار خواهد بود.

شایان ذکر است که اداره امور فکری و فرهنگی حرم مطهر حضرت علی (ع) از طریق فرهنگستان عالی تحقیقات و معارف اسلامی، سمینارها و مطالعات فکری و علمی فراوانی را برای بسیاری از مفاخر علمی برگزار کرده است که تأثیر بسزایی در غنی سازی داشته اند.

منبع: سایت حرم مطهر امام علی (ع)

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز حفظ و نشر آثار آیت الله میرزای نائینی است .