آثار آیت‌الله نائینی به‌طور کامل جمع‌آوری می‌شود

آثار آیت‌الله نائینی به‌طور کامل جمع‌آوری می‌شود

به گزارش مرکز حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله میرزای نائینی به نقل از فارس: مرتضی توکلی، مدیر دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله میرزا محمدحسین غروی نائینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار فارس بیان کرد: بزرگان علم و عمل، تمام اندیشه و فکر خویش را در میان آثارشان برای نسل پس از خود ثبت کرده‌اند که از دست رفتن این اندیشه‌ها، برای ما و آیندگان، خسارت و زیان است.
.
وی افزود: دغدغه از دست دادن اندیشه‌های حکیمانه آن محقق فرزانه که لسانش مجرای چشمه‌های حکمت قلبش بود، انگیزه‌ای برای ارادتمندان آن فقیه وارسته شد تا با پایه‌گذاری «دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله میرزا محمدحسین غروی نائینی(ره)» به حراست از این سرمایه گران بپردازند.
.
توکلی تصریح کرد: حفظ آثار این آیت‌الله نائینی از سه جنبه قابل توجه است، یکی جمع‌آوری کامل آثار مربوط به ایشان، تا آنچه باقی مانده از دست نرود و دوم جلوگیری از انتساب مطالبی که از آن ایشان نیست و جنبه سوم همکاری و هم‌اندیشی این دفتر در تولید و انتشار سایر اندیشه‌های علمی و سیاسی ایشان در حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مراکز علمی داخل و خارج کشور است.
.
مدیر دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله نائینی خاطرنشان کرد: بی‌شک جنبه دوم به هوشیاری عموم دوستداران آن فقیه و عالم ربانی نیز بستگی دارد، چرا که آنان می‌توانند با عنایت به مطالب مورد تأیید این دفتر و بی‌توجهی به شایعات و مطالبی که از منابع مجهول و نامعتبر، به ویژه در فضای مجازی منتشر می‌شود، راه را برای سوءاستفاده‌کنندگان ببندند.
.
وی بیان کرد: این دفتر برای انجام این رسالت مهم، با بهره‌گیری از آرشیو غنی و ارتباط با نزدیکان و کسانی که سال‌ها از محضر شاگردان آن عالم بزرگ بهره برده‌اند، سعی در تولید آثاری مستند و قابل اطمینان دارد.
.
توکلی با اشاره به اینکه آیت الله نائینی در مباحث حکومت دینی ایده و نظراتی داشتند که زیربنای نظری حکومت اسلامی شده است و هم‌اکنون طرفدار زیادی در دنیای اسلام دارد، گفت: شخصیت مرحوم محقق میرزای بزرگ نائینی شخصیت جهانی در حوزه علمی جهانی تشیع است.

کنگره بین‌المللی میرزامحمدحسین غروی نائینی برگزار می‌شود

این مرجع تقلید پس از عمری تلاش و خدمت در ۲۴ مرداد ۱۳۱۵ شمسی ندای حق را لبیک می‌گوید و پیکر مطهرش بعد از اقامه نماز توسط آیت‌الله سیدابوالحسن اصفهانی در کنار حرم مطهر امام علی(ع) به خاک سپرده می‌شود.

به گزارش فارس، قرار است کنگره بین‌المللی میرزامحمدحسین غروی نائینی در نیمه دوم سال جاری در نجف، مشهد مقدس و قم برگزار شود.


برچسب های مطلب:
آیت الله ابوالقاسم علیدوست , آیت الله نمازی , آیت‌الله محسن , آیت‌الله محسن اراکی , ابوالقاسم علیدوست , الحرام , القدرة , الکلمات الرئیسیّة: التزاحم , المقدّمة , الواجب , امضاء , انديشه سياسي نائيني , اندیشه سیاسی میرزای نائینی , باب تزاحم   اهم و مهم , تزاحم الواجب والمقدّمة المحرّمة وفقاً لمبانی المیرزا النائینی , جوادی‌آملی , حجت الاسلام والمسلمین حسینی فقیه , حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی , حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی , حکومت اصل احترام بر اصل برائت در شبهه موضوعی در عقود از دیدگاه میرزای نائینی (ره) , دبیرخانه کنگره بین المللی میرزای نائینی , رجب , رمضان , سیره عقلا , شارع , شبهه , شهر مقدس قم , عرف , علم اجمالی , عید , فطر , کنگره بین المللی میرزای نائینی , کنگره بین‌المللی میرزای نایینی , کنگره میرزای نائینی , کنگره میرزای نایینی , مبانی نائینی , محقق نایینی , مرجحات باب تزاحم , مرحوم نائینی , مسببات تولیدی از منظر میرزای نائینی (ره) , مشروطه , مکتب اصولی , مکتب نائینی , ممیزات نائینی , میرزا , میرزای نائینی , ناييني و بحث ولايت فقيه , نایین ,
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز حفظ و نشر آثار آیت الله میرزای نائینی است .